Nowoczesne narzędzia w obsłudze kont osobistych

0
125
Nowoczesne narzędzia w obsłudze kont osobistych
Nowoczesne narzędzia w obsłudze kont osobistych / Finansepolskie.pl

Coraz więcej młodych ludzi zakłada rachunek bankowy. Dawniej konta w bankach nie były tak popularne, jak dziś. Pieniądze przechowywane były w domu, co stanowiło wspaniałą okazję na złodziei. W dzisiejszych czasach nawet bardzo młode osoby, które nie wkroczyły jeszcze w dorosłość mają swoje konta bankowe. Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając konto bankowe i jakie są najnowocześniejsze narzędzia w obsłudze kont osobistych?

Wygoda i prostota

Jeszcze kilka lat temu nie było kont internetowych. W celu założenia konta bankowego lub lokaty konieczne było udanie się do banku w celu załatwienia wszelkich formalności. Obecnie każde konto oszczędnościowe może zostać założone w domu przez internet. Wystarczy wejść na porównywarkę internetową, wybrać odpowiedni bank, którego oferta wydaje się zachęcająca, po czym wejść na stronę danego banku. W tym przypadku nowoczesność dotyczy założenia konta przez internet, co jeszcze nie tak dawno temu było niemożliwe. Nasz wniosek, który został uprzednio wypełniony na stronie internetowej, trafia do głównej siedziby banku. Dane zostają automatycznie umieszczone na serwerach banku. Ten rozwój technologi sprawia, że banki nie potrzebują już tylu pracowników. Kiedy konto zostanie założone, wówczas otrzymamy informację na pocztę e-mail. Po kilku dniach tradycyjną pocztą otrzymamy pismo potwierdzające wykonanie operacji wraz z kartą płatniczą. Wszelkie kroki, które należy podjąć podczas zakładania konta, zostały opisane niezwykle dokładnie, aby osoby starsze nie miały problemu z załatwieniem formalności przez internet.

Karty debetowe

To kolejne udogodnienie. Karty debetowe są niewielkie i wygodne. Obecnie można płacić kartą zbliżeniowo, to oznacza, że wystarczy przyłożyć kartę do terminala płatniczego i po chwili zostanie dokonana płatność w wybranej kwocie. To specjalne mechanizmy wysyłające sygnały, które łączą się z terminalem. Każdy ustala indywidualny limit dziennej kwoty, jednak zazwyczaj kwota ta ze względów bezpieczeństwa nie przekracza 100 zł. To nowoczesne rozwiązanie, praktykowane jest nawet przez osoby w podeszłym wieku, które do tej pory miały trudności nawet z obsługą komputera.

Wpłatomaty

To jedna z najnowocześniejszych technik banków. Do tej pory możliwe było jedynie wypłacanie środków z konta, jednak teraz istnieje możliwość również jej samodzielnej wpłaty. Nie trzeba więc stać w długich kolejkach w banku, aby dokonać wpłaty na konto. Wystarczy podejść do maszyny i wybrać opcję wpłaty pieniędzy. Poproszeni zostaniemy o umieszczenie karty debetowej w specjalnym otworze i po chwili konieczne będzie wpisanie pinu. Kiedy będzie on poprawny, wówczas otrzymamy pozwolenie na wpłatę pieniędzy. Banknoty umieszcza się pojedynczo w specjalnym otworze. W niektórych wpłatomatach istnieje możliwość wpłaty kilku banknotów, jednak w celach bezpieczeństwa warto umieszczać je pojedynczo. Tak, jak w przypadku zakładania konta, wpłata i wypłata pieniędzy jest niezwykle prosta. Obecnie praktycznie nie trzeba odwiedzać banku, ponieważ wszystko można załatwić zdalnie.

Szybkie przelewy internetowe

To niekwestionowane udogodnienie dla każdego. Szybkie przelewy to komfort i prostota. Wystarczy wejść na stronę banku i umieścić wszelkie informacje dotyczące osoby do której mają popłynąć pieniądze. Banki niezwykle szybko przesyłają między sobą środki, jednak jeżeli oba konta umieszczone są w tym samym banku, wówczas środki popłyną niezwykle szybko.

Potwierdzenia SMS

Kiedy zdecydujemy się na wysłanie przelewu, w ostatnim kroku konieczne będzie podanie kodu SMS. Kiedy bank otrzyma informację o tym, że chcemy wysłać przelew, wówczas otrzymamy informację zwrotną z banku wraz z kodem potwierdzającym. Należy go wpisać w specjalnej rubryce. Dzieje się tak dzięki specjalnym serwerom, które odbierają informacje ze strony internetowej. To rodzaj połączenia wewnętrznego.

Czym charakteryzuje się nowoczesne konto osobiste, które jest warte uwagi?

Przede wszystkim do takich cech należy zaliczyć:

  • Prowadzenie konta za 0 zł,
  • Darmowe przelewy internetowe (często banki pobierają dodatkową opłatę za kody SMS),
  • Darmowe wpłaty i wypłaty z bankomatów,
  • Niskie prowizje za wypłatę z bankomatów zagranicznych,
  • 0 zł za kartę debetową (w niektórych bankach jest naliczana opłata za niewykonanie określonej ilości transakcji),
  • Możliwość założenia konta osobistego przez internet,
  • Możliwość otrzymania karty zbliżeniowej,
  • Banki, których połączenia są szyfrowane, dzięki czemu dane personalne użytkowników pozostają w tajnym serwerze wewnętrznym banku,
  • Brak ukrytych opłat.

Te powyższe punty powinny być wskaźnikiem do tego, na jakie konto powinniśmy się zdecydować. Często banki po czasie zmieniają zasady prowadzenia konta, dlatego należy być cały czas czujnym, aby nie przegapić żadnej wiadomości. Nowoczesne rozwiązania w bankowości stanowią świetne ułatwienie i usprawnienie wykonywanych transakcji. Warto zwrócić uwagę, że banki wprowadzają stale nowe technologie. Warto więc korzystać z tej wygody i dobrać konto dostosowane do indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here